جدیدترین مطالب سلامت، تغذیه سالم، تناسب اندام و زیبایی را در صفحه اینستاگرام مجله گزنه دنبال کنید

درمان افسردگی با ۳ روش جدید و عجیب !

افسردگی یکی از دلایل شایع ایجاد ناتوانی در سرتاسر جهان است و تنها بزرگسالان را تحت تاثیر خود قرار نمی دهد. افسردگی در نوجوانان نیز در حال افزایش است. علی رغم وجود طیف وسیعی از داروهای ضد افسردگی، ۱۰ الی ۲۰ درصد افرادی که از افسردگی رنج می برند به افسردگی مقاوم به درمان مبتلا هستند.

درمان های جدید یکی از روش های احتمالی برای پر کردن چنین خلایی هستند و می توانند بهبود بهتری برای بیمار فراهم آورند.

محققان در حال بررسی و کاوش روش های جدیدی برای درمان افسردگی هستند. در این مقاله از مجله گزنه قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و سه روش جالب در درمان افسردگی را ذکر کنیم. با ما همراه باشید.

 

۱- بازی های ویدئویی

بازی های ویدئویی ممکن است در میان افراد شهرت و اعتبار خوبی نداشته باشد اما در مقابله با افسردگی یک ابزار قدرتمند خواهد بود.

مطالعه اخیر که توسط دانشگاه واشینگتون انجام شده است نشان می دهد که بازی های طراحی شده به شیوه خاص که با عنوان EVO شناخته شده است می تواند افسردگی را در بزرگسالان بهبود ببخشد.

EVO مشکلات کنترل شناختی افسردگی همچون مشکل در توجه کردن و استفاده از حافظه را هدف قرار می دهد.

محققان دریافته اند که با بهبود عملکرد شناختی، خلق و خو و افسردگی نیز بهبود پیدا می کند. بازی‌های ویدئویی همانند سایر روش های درمانی رایج افسردگی مفید بوده است.

یکی از نویسندگان این مقاله چنین می گوید:

بیشتر بزرگسالان کهنسال که در این مطالعه شرکت کرده بودند به بیشتر داروهایی که برای افسردگی شان تجویز شده بود مقاومت نشان می دادند. به همین خاطر رفتار درمانی که هیچ عارضه جانبی ندارد روش بسیار جذابی بود.

سایر مطالعات انجام شده نیز نشان می دهد که بازی های ویدئویی درمانی می تواند یک درمان موثر برای افسردگی باشد.

با اینکه هنوز برای تایید چنین روش هایی به تحقیقات بیشتری نیاز است اما بازی هایی همچون SuperBetter امروزه به طور گسترده در دسترس افراد قرار دارد و می تواند مفید باشد. این نوع ابزارها از این جهت که همه افراد می توانند به آن دسترسی داشته باشند بسیار جالب هستند.

 

همچنین بخوانید: اثرات جالب عشق روی مغز و بدن شما!

 

۲- شمردن پول!

محققان چینی در تحقیقات خود دریافتند شمردن حجم قابل توجهی پول یا سکه توسط افراد می تواند باعث بهبود خلق و خو در آنها و کاهش استرس و نگرانی شود.
کارشناسان در این پژوهش، ۸۰ دانشجو را به دو گروه تقسیم کرده به گروه اول اسکناس های واقعی و به گروه دوم کاغذ هایی عادی برای شمارش داده اند و سپس احساسات، فعالیت قوای ذهنی و حافظه آنها را مورد بررسی قرارداده اند.

براساس نتایج گروه اول که اسکناس های واقعی را شمرده بودند امتیاز های بالاتری به نسبت گروه دوم بدست آوردند.

محققان اعتقاد دارند دردست داشتن مقدار زیاد پول در دست می تواند به افراد به ویژه مردان حس انگیزه و قدرت دهد و به کاهش استرس و افسردگی آنها منجر شود.

براساس پژوهشی همسو توسط دانشمندان دانشگاه ایالتی فلوریدا، اکثر افراد حتی ثروتمندان از خرید وسایل گرانقیمت چندان راضی و خوشحال به نظرنمی رسند.

کارشناسان در بررسی های خود دریافتند انسان ها به طورکلی به پس انداز پول خود علاقه دارند و حتی خرید وسایل بسیار زیبا و گرانقیمت نیز نمی تواند حس شادی بسیارزیادی درآنها ایجاد کند.

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند تلاش برای پس انداز پول و درآمد بیشتر را می توان با تقویت ضمیرناخودآگاه در افراد ایجاد کرد.

به طور مثال کارشناسان توصیه می کنند افراد روی والپیپر صفحه نمایش کامپیوتر خود از تصاویر حاوی پول استفاده کنند تا از انگیزه بیشتری برخوردار شوند یا هر از گاهی مقداری پول نقد را بشمارند تا احساس شادی کنند.

بی پولی یکی از اصلی ترین چالش های هر فرد درزندگی است و تلاش برای بدست آوردن درآمد بیشتر از جمله اهداف اصلی درزندگی است.

 

همچنین بخوانید: شخصیت‌شناسی از روی خوراکی های مورد علاقه !

۳- خاک بازی کردن

خاک بازی یکی از بازی هایی که از قدیم در میان کودکان ایرانی است که جدیدا برای درمان افسردگی کاربرد دارد.

بدین معنی که اگر افسردگی دارید خاک بازی کنید تا احساس شادی کنید زیرا در خاک میکروبهایی وجود دارد که کار با آن باعث ایجاد خوشحالی و ازبین رفتن افسردگی می شود.

محققان دریافتند میکروبی در خاک زندگی می کند که بسیار به داروی ضد افسردگی «پروزاک» شباهت دارد و این توانایی را دارد که «سروتونین» که ارتباط مستقیمی با افسردگی استرس و بیماریهای وسواسی و دوقطبی دارد، را تحریک کند.

تماس با این میکروب در خاک موجب افزایش سطح «سیتوکنین» در خون می شود و این حالت «سروتونین» خون را نیز افزایش می دهد.

خاک بر روی سلامتی روح و جسم انسان تاثیر زیادی دارد وبه همین دلیل است که انجام کار باغبانی موجب کاهش استرس و احساس شادمانی می شود و مزرعه و باغ جای بسیار آرامبخشی است.

همچنین بازی با خاک سبب کاهش استرس بیماران سرطانی می شود و بر روی سلامتی تاثیر زیادی دارد.

 

همچنین بخوانید: گیاهانی که کمک می کنند بهتر و راحت تر بخوابید!

گردآوری و تنظیم: مجله گزنه / اختصاصی
www.gazane.com
کپی برداری بدون درج لینک فعال به مجله گزنه مجاز نیست.

به اشتراک بگذارید : 

محتوای مقالات سلامتی و درمان بیماری ها صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شما بوده و به منزله تجویز پزشکی نیست.

*کپی برداری بدون ذکر نام و لینک فعال به مجله گزنه مجاز نیست.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات