جدیدترین مطالب سلامت، تغذیه سالم، تناسب اندام و زیبایی را در صفحه اینستاگرام مجله گزنه دنبال کنید

۶ راهکار ساده برای تشخیص غذای مانده و فاسد

مسمومیت با مواد غذایی فاسد بسیار جدی است. اگر ما بتوانیم هنگام دیدن غذای مانده و فاسد تشخیص دهیم که آن غذا فاسد است توانسته ایم از مسمومیت غذایی خود و خانواده مان جلوگیری کنیم. برای آگاه شدن از ساده ترین راههای تشخیص غذای فاسد با ما در ادامه این نوشتار از مجله گزنه همراه باشید.

ساده ترین راههای تشخیص غذای مانده و فاسد

بارزترین نشانه برای ناسالم بودن و فساد مواد غذایی این است که بعد از مصرف آن، احساس ناراحتی خواهید کرد. سردرد و معده درد و احساس تهوع از علایم بسیار رایج مسمومیت غذایی است. برخی افراد، معده های بسیار حساسی دارند و خیلی سریع تر به کوچکترین علایمی واکنش نشان داده و دچار مشکل می شوند. غذای مانده، یکی از رایج ترین دلایل این قبیل مشکلات است و نه تنها در غذاهای خانگی، حتی در برخی رستوران ها نیز ممکن است غذای مانده سرو شود. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود در انتخاب رستوران دقت کنید.

۱- اعتماد به حس بینایی

رنگ و لعاب ساختگی غذاهای رستورانی، ممکن است مانع تشخیص ماندگی آن ها شود اما در بیشتر موارد می توانید با نگاهی دقیق به روی مواد غذایی از سلامت آن مطمئن شوید. در ادامه چند مثال برای تان آورده ایم.

غذا با مرغ

مرغ تازه، رنگ روشن و طبیعی دارد و به هیچ وجه روی آن آثار چروکیدگی مشاهده نمی شود. اگر مرغ فاسد باشد رنگ آن تیره شده و به نوعی پرخون و کبود است. اگر شدت فساد مرغ بالا باشد حتی این تیرگی ممکن است به جایی بیانجامد که رنگ مرغ کاملا خاکستری و یا سبز شود. به ویژه در مواقع قطعی برق طولانی مدت، ممکن است حتی مرغ در فریزر نیز فاسد شود. البته در نظر داشته باشید که رنگ ماکیان مختلف با هم دیگر کمی متفاوت است.

غذا با گوشت

گوشت تازه، رنگ قرمز روشن داشته و قوام دارد. شل بودن گوشت اصلا نشانه خوبی نیست. گوشت در صورت فساد، حالت لیزی به خود می گیرد. اگر در بخش هایی از گوشت، علایم یخ زدگی و تیرگی مشاهده کردید از مصرف آن بپرهیزید. این نشانه ها در گوشت خام به خوبی قابل رویت است.

۲- کمک گرفتن به حس بویایی

روش دیگر برای تشخیص مواد غذایی فاسد، بوییدن آن است . حس بویایی به ما کمک می کند که مواد غذایی فاسد را تشخیص دهیم حتی اگر این مواد به صورت خام نباشند زیرا مواد غذایی فاسد هنگام پخت بوی نا مطبوعی از خود ایجاد می کنند.

۳- نرمی و لزج بودن غیر عادی مواد

اگر گوشت ها حالت براق مانند به خود گرفته اند یا در زمان لمس نرمی عجیبی احساس می کنید پس زمان دور انداختن آن فرا رسیده است. این حالت در مورد سالاد و سبزیجات شما نیز صدق می کند. یعنی اگر آن ها خیس شده باشند پس دوران نگهداری آن به اوج خودش رسیده است و نباید بیشتر از این نگهدارید.

۴- آسیب به بافت ها

اگر به نظر می رسد غذاها در حالت عادی خود قرار دارند اما هنوز به سلامت آن ها شک دارید، می توانید بافت غذا را بررسی کنید. اگر محصول شل شده و خیلی نرم شده است. یا هنگام حرارات دادن ذوب می شود، پس باید آن ها را دور بریزید.

۵- کپک ها را جدی بگیرید!

برخی کپک ها کاملا بی آزار بوده و حتی در فرایند تخمیر و تولید بسیاری از مواد غذایی نقش اساسی ایفا می کنند. اما نوع خطر آفرین کپک ها به شدت سمی است. سم آفلاتوکسین از کپک ها منتشر شده و می تواند سلامتی شما را به خطر بیاندازد.

یکی از مهمترین ویژگی کپک ها این است که اگر نشانه ی کوچکی از آن ها در روی مواد غذایی دیدید، باید مطمئن شوید که آن ها به تمام مواد غذایی با قدرت نفوذ کرده اند، حتی اگر نتوانید آثاری از کپک در سایر نقاط مواد غذایی ببینید.

هرگز با برداشتن کپک از روی غذا از دست آن راحت نمی شوید. در این مورد خسیس بودن ممکن است به ضررتان تمام شود. غذایی که کپک زده باشد، به شکل کامل غیر قابل مصرف است و این قانون هیچ استثنایی نیز ندارد.

مسمومیت غذایی، آلرژی و حتی به شکل جدی تر آن سرطان دستگاه گوارش، از عوارض مصرف کپک هاست.

حتی هنگام دور ریختن مواد غذایی کپک زده نیز، آن ها را به آرامی به کیسه زباله منتقل کرده و بلافاصله کیسه را گره بزنید.

به هیچ وجه مواد غذایی کپک زده را هم نزنید چون ذرات ریز کپک می تواند وارد مجرای تنفسی شده و یا روی سایر مواد غذایی بنشیند.

۶- آخرین راه : کمک گرفتن از حس چشایی

اگر از روی ظاهر غذا نتوانستید متوجه کهنگی آن شوید چاره ای جز تست کردن مزه غذا نیست. همه ما با طعم طبیعی غذاهای سالم آشنا هستیم پس هنگامی که یک ماده غذایی فاسد را می چشیم به غیر طبیعی بودن مزه آن پی می بریم . حس چشایی در تشخیص مواد غذایی تازه از مواد غذایی فاسد بسیار کمک کننده است. تشخیص ماندگی میوه و سبزیجات با کمک حس های پنج گانه خیلی آسان تر از سایر مواد غذایی است .

همچنین بخوانید: ۸ مورد از عوارض حذف نان از رژیم‌ غذایی

علائم فساد مواد غذایی گوناگون

کنسروها:  باد کردن طرفین قوطی – وجود پوسیدگی در اطراف – تغییر رنگ – تغییر طعم و بو – ایجاد کف

میگو:  نرمی – تیرگی و لزج شدن پوست – تولید بوی شبیه آمونیاک

ماهی خام: بوی نامطبوع، لزج شدن سطح بدن، جدا شدن پولک یافلس، فرو رفتن چشم، تغییر رنگ آبشش از قرمز به قهوه ای تیره

نان: بوی کهنگی و مشاهده کپک در سطح آن

شیرینی:  بوی نامطبوع که نشانه کهنگی و کپک زدگی است

کره: تغییر رنگ و بو – تند شدن – پیداشدن لکه های متحد الشکل در سطح آن که نشانه کپک زدگی است .

پنیر:  تغییر رنگ وبو – تند شدن – لزج شدن سطح – خرد و له شدگی و وارفتگی

همبرگر:  رنگ پریدگی فرآورده – مرطوب و شل شدن سطح – سبز شدن درون

سوسیس و کالباس:  وجود لکه های سفید یا سبز رنگ بر روی کالباس به علت وجود کپک

آبلیمو: رنگ غیر طبیعی – رسوب بیش از حد – وجود کپک در سطح

مرغ (خام): بوی غیر طبیعی – تغییر رنگ از حالت صورتی روشن به سفید کم رنگ یا خاکستری

کشک مایع: بوی تند و زننده – غلیظ شدن بیش از حد – تغییر رنگ و طعم نامطبوع

گوشت خام: بوی نامطبوع – لزج شدن سطح – داشتن رنگ قهوه ای یا خاکستری

علائم مسمومیت را بشناسید!

سردرد و تب و همین طور دل درد و دل پیچه، از رایج ترین نشانه های مسمومیت غذایی است. خوردن غذای فاسد در عملکرد دستگاه گوارش اختلال ایجاد کرده و می تواند تا مدت چند، روز برای شما ایجاد ناراحتی کند.

در شرایط عادی بعد از ۴ ساعت، مواد غذایی جذب بدن می شود در حالیکه در صورت بروز مسمومیت، این پروسه طولانی تر شده و تا خارج شدن غذای مسموم از بدن فرد، ناراحتی و احساس ناخوشی همچنان پا بر جا خواهد بود.

علایمی همچون احساس تهوع و استفراغ نیز بسیار شایع است. بالا آوردن غذای مسموم شاید چندان خوشایند نباشد اما می تواند به فرایند بهبود فرد کمک کند چرا که خیلی سریع تر حجم بالایی از غذای مسموم که موجب ناراحتی بوده و در فرد احساس سنگینی ایجاد می کرده از بدنش خارج می شود.

همچنین بخوانید: ۱۲ هوس غذایی که وضعیت سلامتی شما را رو میکند

به اشتراک بگذارید : 

محتوای مقالات سلامتی و درمان بیماری ها صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شما بوده و به منزله تجویز پزشکی نیست.

*کپی برداری بدون ذکر نام و لینک فعال به مجله گزنه مجاز نیست.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین مقالات