جدیدترین مطالب سلامت، تغذیه سالم، تناسب اندام و زیبایی را در صفحه اینستاگرام مجله گزنه دنبال کنید

۱۲ عادت کوچک برای رسیدن به موفقیت های بزرگ

ارسطو می گوید ” ما همان چیزی هستیم که مکررا انجام می دهیم. بنابراین، خوب بودن یک عمل نیست، بلکه یک عادت است.” این فیلسوف یونان باستان فهمیده بود عادات مثبت تا چه حد برای غلبه بر ناملایمات و تداوم مبارزه برای قهرمان شدن، مهم و ضروری هستند.

در این مقاله از مجله گزنه عادت های کوچکی که موفقیت های بزرگی را برایتان به ارمغان می آورند را با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

 

۱- صبح زود بیدار شدن

ساعات اولیه صبح، در حالی که دنیا هنوز ساکت و خواب است، زمانی برای انعکاس آرامش و بهره وری کافی می باشد، که به شما این فرصت را می دهد که از صمیم قلب روی اهداف بلند مدت خود تمرکز کنید.

حتی اگر شما فردی هماهنگ با صبح زود نیستید، می توانید تغییرات ترجیحی را در برنامه معمولی روزانه خود به وجود آورید تا هرروز بتوانید زودتر از روز پیش از خواب بیدار شوید.

شروع کنید و این هفته هشدار ساعت خود را ۱۵ دقیقه زودتر کوک کنید و هفته بعد ۱۵ دقیقه زودتر از این هفته و به همین ترتیب ادامه دهید. این کار را تا زمانی انجام دهید که بتوانید حداقل دو ساعت زودتر نسبت به ساعتی که الان بیدار می شوید، از خواب برخیزید.

 

۲- لبخند زدن

مطالعات نشان می دهد، افرادی که لبخند واقعی بر لب دارند، در زندگی انسان های شادتری هستند.

این کار یکی از بهترین عاداتی است که به شما اجازه می دهد، به مرور زمان تنها با قرار دادن لبخندی بر صورت، آرامش خاطر احساسی، ذهنی و روحی پیدا کنید.

فیزیولوژی بدن ما مستلزم روانشناسی ذهن ماست. وقتی ما اخم می کنیم، خمیده هستیم یا هرکار دیگری انجام می دهیم که حس افسردگی یا ناراحتی است، ذهنمان این سرنخ ها را می گیرد و مطابق آن ها پیش می رود.

به این صورت وقتی که ما ظاهر بیرونی خود را با تنظیم آگاهانه خویش تغییر می دهیم، احساسات درونی ما از این تغییرات پیروی می کند.

 

۳- خوردن یک صبحانه سالم 

اگر برای رسیدن به موفقیت جدیت دارید هر روز صبح یک صبحانه کامل میل نمایید. این عادت به تنهایی نیاز به تلاش زیادی ندارد و مستلزم مقداری برنامه ریزی می باشد.

اگر هر روز صبح با عجله از خانه خارج می شوید و هیچ وقتی برای خوردن صبحانه نمی گذارید، احتمالا باید به زودتر بیدار شدن توجه کنید تا مطمئن شوید که می توانید این عادت را در زندگی خود به خوبی به کار بندید.

 

۴- ورزش کردن

یکی از بهترین عادات مطلق که می توانید در زندگی به کار گیرید این است که هر روز بدون وقفه در آن ورزش کنید.

بحث ما وزنه برداری سنگین یا دو ماراتون نیست بلکه هدف انجام فعالیتی سبک پرانرژی برای اکسیژن رسانی به خون و تقویت هورمون اندروفین در بدن است.

وقتی شما شروع به انجام این عادت می کنید، نه تنها از نظر فیزیکی احساس بهتری خواهید داشت، بلکه احساس انگیزه بیشتری نیز خواهید کرد.

نظم ذهنی و احساسات عاطفی بیشتری خواهید داشت. ورزش باعث آزاد شدن هورمون دوپامین، اکسیتوسین و سروتونین در سیستم بدن می شود. این باعث می شود بدون استفاده از بدون استفاده از هیج نوع دارو یا چیزهای دیگر دچار نوعی حس سرخوشی نسبی شوید.

 

۵- مشخص کردن اهداف روزانه

اکثر مردم اهدافی دارند. خواه این هدف دستاوردی در کسب و کار باشد، خواه دستاوردی در زندگی. همه ما در مسیر مورد نظر خود حرکت می کنیم.

اگرچه اهداف بلند مدت مسیر ما را مشخص می کند، این اهداف روزانه ای که تعیین می کنیم هستند که به ما اجازه خلق نقاط عطف کوتاه مدتی را می دهند که اجزایی از موفقیت هستند.

اهداف بلند مدت حتی در بهترین مواقع ممکن است به نظر غافلگیرکننده بیایند، اما با اجرای یک استراتژی تعیین اهداف روزانه، شما می توانید به وسیله تمرکز بر زمان های موجود در یک روز و سناریوهای کوتاه، بر پاره ای از موارد عظیمی که به دست آوردن اهداف بزرگ در پی آن می آید، چیره شوید.

 

همچنین بخوانید: ۱۲ روش ساده برای افزایش IQ و قدرت ذهنی شما

 

۶- پس انداز و سرمایه گذاری

لیست عادات خوب فقط وقتی کامل می شود که در آن پس انداز کردن و سرمایه گذاری نیز قرار گیرد.

اغلب به دلیل اینکه ما به شدت مشغول زندگی در لحظه اکنون هستیم، قدرت پس انداز کردن برای آینده را نادیده می گیریم. حقیقت این است که بیش تر آمریکایی ها در هر موقع از زمان کمتر از ۱۰۰۰ دلار پس انداز دارند.

اما موضوع فقط پس انداز کردن نیست. شما باید بر روی پولی که پس انداز می کنید سرمایه گذاری کنید و باید این کار را عاقلانه انجام دهید.

هرچقدر اکنون به این موضوع توجه داشته باشید، به همان اندازه موفقیت مالی در زندگی آینده شما انباشته می شود. اطمینان حاصل کنیدکه به اندازه حداقل ۶ ماه در حساب خود پس انداز دارید، به این وسیله فاجعه های مالی بالقوه را در آینده دفع می کنید.

 

۷- آموختن چیزهای جدید

هر روز خود را تعلیم دهید و چیزی جدید بیاموزید. با دستیابی به مهارت های جدید یا بالا بردن مهارت های موجود قبلی، قدام به یادگیری و بهبود زندگی خود کنید. از زبان های خارجی گرفته تا برنامه های نرم افزاری کاربردی، شما باید مقدار کمی از وقت روزانه تان را برای اختصاص دادن به این عادت صرف کنید.

به این صورت شما تصمیم می گیرید، مطالب جدیدی از یک دوره آنلاین، کتابی صوتی، یک پست وبلاگ، یک ویدئو آموزشی از یوتیوب یا حتی روش مذاکرات TED از هر وسیله دیگری یاد بگیرید. اهمیت دادن به اجرای این عادت بسیار مهم است. چیزی را که ارزش یادگیری دارد بیابید و هرروز تنها مقدار کمی از آن را انجام دهید.

 

۸- مرتب بودن

درهم ریختگی فیزیکی منجر به کاهش تمرکز می گردد. وقتی زندگی ما سازمان یافته نیست و در حالتی آشفته به سر می برد، به سختی می توان روی اهداف متمرکز ماند.

برای مرتب کردن خانه و دفتر کار خود وقت صرف کنید و برای اینکه این عادت را در خود نهادینه کنید، هر روز تنها میزان کمی از این کار را انجام دهید. یک کشو ساده را انتخاب و آن را مرتب کنید، یا تنها یک گوشه از خانه یا کمد خود را مرتب نمایید.

 

۹- کمک کردن به دیگران

ما در پی تکاپو و تلاش برای رسیدن به دستاوردها و موفقیت ها اغلب دیگران را فراموش می کنیم.

ما موفق نمی شویم چیزی با ارزش به هم نوعان خود اعم از زن و مرد و بچه بخشش کنیم. موضوع بخشش پول نیست بلکه مهم صرف وقت است که اهمیت آن از پول بیش تر می باشد. این کار همچنین به تغییر تمرکز از موضع نداری به موضع فراوانی کمک می کند.

ما عادت داریم بسیاری از وقت خود را در حالی که در نگرانی و اضطراب غرق شده ایم صرف کنیم.

اما وقتی از عادت بخشش به دیگران بهره می گیرید، به راحتی می توانید با درک اهمیت کمک به دیگران، نگرانی ها و حتی مشکلات شخصی خود را تسکین بخشید.

در واقع این مردم دنیا هستند که بیش ترین ارزش را به دیگران می بخشند و همین منجر به بزرگترین موفقیت ها می شود.

 

همچنین بخوانید: ۱۶ فایده گوش دادن به موسیقی برای ذهن و بدن

 

۱۰- ریسک کردن

ما زمان زیادی را در حالی که در ترس غوطه ور شده ایم می گذرانیم. همه سناریوهایی که با ” چه می شود اگر” شروع می شود، در ساعاتی از هر روز در ذهن ما تکرار می شود.

ما بخاطر آینده آن قدر نگران و عصبی هستیم که فراموش می کنیم از حال لذت ببریم. ترس از همه چیز آن قدر در ذهن ما ریشه دارد که جلو پیشرفت ما را می گیرد.

عبور از ترس ها یکی از مهمتریت عادات ممکن است که می توانید آن را بهبود بخشید.

سعی کنید هر روز عادت به انجام کاری کنید که برای شما احساس ناراحتی ایجاد می کند. با یک غریبه صحبت کنید، از یک نفر تعریف و تمجید کنید یا به کسی در مورد اینکه چه چیزی شما را معذب و ناراحت می کند، حقیقت را بگویید.

 

۱۱- خواب کافی

اگرچه بیدار شدن روزانه در صبح زود مهم است، اما دریافت استراحت کافی نیز امری ضروری می باشد.

پیدا کردن چنین تعادل ظریفی، به خصوص زمانی که شما فرزند دارید، شاغل هستید یا داراری اجبارهای دیگری می باشید، احتمالا مشکل است.

اگرچه، اگر شما علاوه بر موفقیت آینده به تندرستی فیزیکی خود نیز اهمیت دهید، روی حداقل ۶ تا ۸ ساعت خواب پیوسته شبانه تمرکز خواهید داشت.

 

۱۲-نوشتن افکار

نوشتن روزانه افکار یک راه خیلی خوب است برای انعکاس اینکه شما چه کسی هستید و در زندگی چکار کرده اید.

عادت کنید افکار خود را بنویسید و تجربیات خود را به طور روزانه یادداشت کنیدبه این نوشته، اهداف و آرزوهایتان، رویاهایتان برای آینده را نیز اضافه کنید.

نوشتن تجسمی که از زندگی خود دارید، مثل این است که پایین جاده ایستاده اید و هنگامی که برمی گردید و آن ها را دوباره می خوانید می توانید دریچه ای به ذهن خود در هر نقطه داشته باشید.

این روش روشی قدرتمند برای انعکاس درونی خود و همچنین راه بزرگی برای با انگیزه شدن و الهام بخشی به خودتان از طریق رفتن به آینده می باشد.

 

همچنین بخوانید: چطور نقطه ضعف های خود را برطرف کنیم؟

به اشتراک بگذارید : 

محتوای مقالات سلامتی و درمان بیماری ها صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شما بوده و به منزله تجویز پزشکی نیست.

*کپی برداری بدون ذکر نام و لینک فعال به مجله گزنه مجاز نیست.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات