جدیدترین مطالب سلامت، تغذیه سالم، تناسب اندام و زیبایی را در صفحه اینستاگرام مجله گزنه دنبال کنید

۱۸ راز جذابیت آدم های دوست داشتنی و محبوب

آدم های دوست داشتنی ، افرادی هستند که حتی با وجود عدم بهره مندی از بعضی چیزها مثل پول، چهره ی زیبا و یا ارتباطات اجتماعی گسترده، همیشه محبوب هستند و در هر محفلی می درخشند. همان هایی که برای کمک، راهنمایی و مصاحبت، اولین گزینه ی هر کسی خواهند بود.

در این مقاله از مجله گزنه، ویژگی های آدم های دوست داشتنی و محبوب را برایتان نوشته ایم؛ شاید بتوانید آنها را به کار بگیرید و به مقصود خود برسید. با ما همراه باشید.

۱- آدم های دوست داشتنی قیافه نمی گیرند

درست است، همه ما دوست داریم قوی و با اعتماد به نفس دیده شویم. به همین منظور، سرمان را بالا می گیرد، صاف و چهار شانه راه می رویم، هنگام صحبت کردن، صدایمان را کنترل می کنیم و بسیار گرم و محکم با دیگران دست می دهیم.

این کارهابه هیچ وجه بد نیست و نشان دهنده اعتماد به نفس هستند. اما در چنین مواقعی مثلا در یک جلسه یا ملاقات، این طور به نظر می رسد که فقط شما باید دیده شوید و دیگران نباید به چشم بیایند و این مساله به هیچ وجه پسندیده نیست و مردم هم این موقعیت را دوست ندارند.

برای اینکه همین قدر دوست داشتنی به نظر برسید، هنگام ملاقات با دیگران آرام باشید، یک قدم به جلو بردارید، سرتان را به سمت او خم کنید، لبخندی گوشه لب خود بگذارید و بسیار گرم و صمیمی دست بدهید. این باعث می شود احترام ویژه ای نزد طرف مقابل پیدا کنید.

وقتی واقعا و درونی از ملاقات کسی خوشحال می شوید، او نیز احساس خوبی به شما خواهد داشت.

 

۲-آدم های دوست داشتنی رفتار محترمانه ای دارند

مخاطب آنها چه بزرگ ترین مشتری شان باشد و چه گارسون رستوران، رفتارشان همیشه و بدون استثنا مؤدبانه و محترمانه خواهد بود.

شخصیت های دوست داشتنی این را به خوبی درک می کنند که هر چقدر هم با فرد مقابل خود رفتار محترمانه ای داشته باشند، اگر در مقابل او با شخص دیگری غیر مؤدبانه رفتار کنند، ارزش رفتار مؤدبانه ی خود را نیز از بین خواهند برد.

 

۳- آدم های دوست داشتنی موفقیت های خود را به رخ نمیکشند.

انسان های دوست داشتنی مکالمات و گفتگوهای خود با دیگران را با داستان هایی از هوش و موفقیت های خود پر نمی کنند.

اینگونه نیست که در برابر چنین میلی مقاومت کنند، این میل اساساً در ذهن آنها شکل نمی گیرد.

آنها به خوبی می دانند کسانی که سخت تلاش می کنند محبت دیگران را متوجه خود کنند، احساس بدی در اطرافیان خود به وجود می آورند.

۴- انسان های دوست داشتنی قدرت دست دادن را نادیده نمی گیرند

برای ایجاد انرژی مثبت میان افراد نباید قدرت لمس همچون دست دادن را نادیده گرفت. شما با فشردن گرم و صمیمانه دست های طرف مقابل، می توانید باعث ایجاد حالتی دوستانه و سرشار از انرژی های مثبت بشوید.

می توانید بازوهای فرد را لمس کنید یا دست روی شانه او بگذارید. البته باید این کارها بسیار دوستانه و صادقانه انجام شوند و فقط جنبه ظاهری و تشریفاتی نداشته باشند. هر چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.

قدرت لامسه همه محدودیت های طبیعت انسان ها را در هم می شکند و فاصله روحی میان آنها را تا حد زیادی کم می کند. این حس انسان ها باعث می شود تا بیشتر مورد توجه و علاقه یکدیگر قرار بگیرند. بنابراین، از آن هوشمندانه استفاده کنید.

طوری برخورد کنید که برای مدت طولانی تر در ذهن طرف باقی بماند.

به طور مثال، هنگام خداحافظی جلو بروید، با یک دست به طرف دست بدهید و دست دیگر را روی شانه او بگذارید و با لبخند مهربان بگویید: من واقعا از دیدن شما بسیار خرسند شدم.

یا بگویید: باید بگویم واقعا از هم صحبتی با شما لذت بردم. با لبخد زیبا و واقعی طرف مقابل را بدرقه یا از او خداحافظی کنید و بگویید: روز خوبی داشته باشید.

 

۵- انسان ها جذاب نقش بازی نمی کنند

این دسته از انسان ها خود واقعی شان هستند. لازم نیست کسی برای اینکه شخصیت واقعی آنها را بشناسد و یا حرکت بعدی شان را پیش بینی کند تلاش خاصی انجام دهد.

آنها به خوبی می دانند هیچ کس از آدمهایی با رفتار مصنوعی خوشش نمی آید.

هر کسی به سمت افرادی که شخصیت حقیقی خود را به نمایش می گذارند جذب می شود، چون با علم به این موضوع می توانند به آنها اعتماد کنند.

وقتی ندانید طرف مقابل شما واقعاً کیست و چه نیاتی دارد، به راحتی ممکن است از او فاصله بگیرید.

۶- انسان های جذاب، پشت سر دیگران بدگویی نمیکنند

یکرنگی مفهوم ساده ای است اما به کار گیری آن در عمل دشوار می شود. انسان های جذاب و دوست داشتنی برای اینکه همیشه از این ویژگی بهره مند باشند از بدگویی پشت سر دیگران اجتناب می کنند، و همیشه کار درست را انجام می دهند؛ حتی اگر به نفعشان نباشد.

داشتن لبخند بر لبان شان ها به صورت طبیعی و ناخودآگاه از زبان بدن مخاطب خود تقلید می کنند. اگر می خواهید دیگران حس خوبی نسبت به شما داشته باشند هنگام صحبت کردن به آنها لبخند بزنید. به این ترتیب آنها نیز به صورت ناخودآگاه لبخند شما را با لبخند پاسخ می دهند و این باعث می شود احساس خوبی پیدا کنید.

۷- انسان های جذاب، آراستگی ظاهری دارند

بین خوش لباس بودن و فخر فروشی به واسطه ی ظواهر تفاوت زیادی وجود دارد. ا

نسان های دوست داشتنی متوجه این موضوع هستند که رسیدگی به ظاهر فردی مثل تمیز کردن خانه پیش از آمدن میهمان است و نوعی احترام به خود و دیگران محسوب می شود.

اما همینکه ظاهر قابل قبولی برای خود درست کردند از فکر کردن به این موضوع دست می کشند.

۸- انسان های جذاب، عشق به زندگی دارند

انسان های با اعتماد به نفس و دوست داشتنی مثبت و پر از اشتیاق هستند.

نه اینکه هیچ مشکلی در زندگی خود نداشته باشند، اما به مشکلات به عنوان موانعی موقتی نگاه می کنند، نه سرنوشت غیر قابل تغییر.

وقتی مشکلی پیش می آید آنها به خودشان یادآور می شوند روزهای بد می گذرند، و به این امید ادامه می دهند که روز بعد یا هفته یا ماه بعد اوضاع بهتر خواهد بود.

۹- آدم های دوست داشتنی زیادی جدی نیستند

مردم به سمت کسانی تمایل پیدا می‌کنند که پراحساس باشند.

البته افراد پراحساس هم اگر غرق در کار شوند، ممکن است بیش از حد جدی یا بی‌علاقه جلوه کنند.

افراد محبوب بین علاقه‌شان به کار و خوش‌گذرانی، تعادل ایجاد می‌کنند. آنها در محل کار جدی و در عین حال معاشرتی هستند و کارهایشان را در مدت زمان کوتاهی به انجام می‌رسانند؛ چرا که از لحاظ اجتماعی عملکرد مؤثری دارند و به لحظات ارزشمندی که در معاشرت با دیگران دارند، به دید سرمایه نگاه می‌کنند.

آنها روی تعاملات معنادار با همکاران‌شان تمرکز می‌کنند. آنها به خوبی به یاد دارند که مثلا فلانی دیروز یا هفته‌ی پیش چه گفت. این امر به دیگران نشان می‌دهد که چقدر برای‌شان اهمیت دارند.

 

۱۰- افراد دوست داشتنی‌ بی‌موقع از موبایل استفاده نمیکنند

هیچ چیزی مانند اس‌ ام‌ اس‌های وسط گفت‌ و گو یا حتی نگاه سریعی به موبایل، باعث نمی‌شود مخاطب‌تان از شما رو برگرداند.

وقتی حواس‌تان به گفت‌وگو باشد، همه‌ی انرژی‌تان را روی آن متمرکز می‌کنید. وقتی در گفت‌وگویی غوطه‌ور می‌شوید، برای‌تان جالب‌تر و در عین حال مؤثرتر می‌شود.

 

۱۱- آدم های دوست داشتنی خندیدن را دوست دارند

حالت‌های روحی مثبت به خودی خود جذاب هستند. شما وقتی خنده زیبای کسی را می‌بینید، بدون شک جذب او می‌شوید.

این مساله به‌ویژه در مورد جنس مخالف بسیار مصداق دارد.

یعنی اگر عادت دارید که احساسات خوب خود را با لبخند یا خنده به دیگران منتقل کنید، شک نکنید که جنس مخالف به شدت جذب این رفتار شما خواهد شد.

هیچ کسی از بودن در کنار فردی که دایم اخم کرده، غر می‌زند یا شاکی است خوشش نمی‌آید. پس زیاد بخندید.

 

۱۲-افراد جذاب، شنونده خوبی هستند

افراد جذاب، شنونده های خوبی هستند. زمانی که شما برای آنها حرف می زنید، مدام وسط حرف تان نمی پرند و تمام حرف هایتان را با دقت گوش می دهند.

در واقع آنها به شما این حس را منتقل می کنند که حرف هایتان برایشان اهمیت زیادی دارد. بنابراین اگر شما هم می خواهید که در یک مکالمه چهره جذابی از خود نشان دهید، شنونده خوبی باشید.

۱۳- آنها بدون فکر حرف نمی زنند

افراد جذاب نه تنها شنونده های خوبی بلکه سخنگوهای توانمندی نیز هستند.

آنها برای تک تک جمله هایی که می خواهند به زبان آورند، فکر و از بیان حرف های مبهم خودداری می کنند.

اگر ما در کلامی که به زبان می آوریم محتاط نباشیم، پس از مدتی اطرافیانمان را از خود می رنجانیم اما اگر کلام مان فکر شده باشد، تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

۱۴- افراد دوست داشتنی، نصیحت های دیگران را جدی می گیرند

اگر کسی از شما بخواهد که در مورد موضوعی به او پیشنهاد دهید، بدین معنی ست که برای نظرات شما ارزش قائل است و به شما اعتماد دارد.

چنین آدمی، از این جهت که غرور بی جا ندارد و از کمک گرفتن از دیگران خجالت نمی کشد، به چشم همه فردی جذاب و به یاد ماندنی جلوه خواهد کرد.

۱۵- انسان های دوست داشتنی بی چشم‌ داشت کار می کنند

این موقعیت را تصویر سازی کنید: شما گفت‌وگوی خوبی داشته اید و به نقاط اشتراک متعددی رسیده اید … و ناگهان همه چیز به هم می ریزد و همه برنامه ها و اکنش های شما تغییر می کند.

اگر قرار است از او خواهشی بکنید، راهی پیدا کنید که اول به طرف مقابل کمکی کرده باشید و سپس از او بخواهید خواسته شما را برآورده کند. مردم دوست داشتنی همیشه دوست دارند بدانند چه کاری از دست آنها برای شما ساخته است. آنها بیشتر از خود به فکر دیگران هستند.

۱۶- انسان های دوست داشتنی اصیل و بی ریا رفتار می کنند

هرگز سعی نکنید خود را فهمیده تر و ماهرتر از دیگری نشان بدهید. برای تاثیرگذار بودن باید به دیگران اجازه خودنمایی داد.

مردم شاید گاهی رفتارهای تصنعی را نیز تحسین کنند اما واقعیت این است که همه دنبال صداقت و رک و راست بودن هستند. همیشه خودتان باشید. مردم همیشه خود واقعی شما رابیشتر دوست خواهند داشت.

 

۱۷- آنها ثبات شخصیتی دارند

حتما دیده اید افرادی را که بسته به مود و حال آن روزشان، رفتارشان هم تغییر می کند.

به عنوان مثال یک روز که از دست مادرش عصبانی ست، جواب سلام تان را هم نمی دهد. اما افرادی که کاریزما دارند، بدون توجه به حال شان، همیشه با دیگران به یک شکل برخورد می کنند.

همین رفتار باعث می شود که دیگران همیشه روی ثبات شخصیتی آنها حساب و احساس راحتی بیشتری با آنها کنند.

 

۱۸- افراد جذاب نظراتشان را به دیگران تحمیل نمی کنند

همه دوست دارند از نظرات آدم های جذاب درباره موضوعات مختلف استفاده کنند. افراد جذاب عقاید خود را به دیگران تحمیل نی کنندو  انتظار پیروی افراد از خودشان را ندارند.

اگر می‌خواهید دوست‌داشتنی شوید، باید با ذهن باز با دیگران حشر و نشر کنید. حشر و نشر با ذهن باز، شما را برای دیگران دست‌یافتنی‌تر و جالب می‌سازد. هیچ‌کس نمی‌خواهد با آدمی گفت‌و‌گو کند که نظر خود را گفته‌است و تمایلی به گوش‌دادن ندارد.

 

این مهارت‌ها را به فهرست خود اضافه کنید و رشد دوست‌داشتنی بودن خودتان را مشاهده کنید.

 

 

همچنین بخوانید: اثرات جالب عشق روی مغز و بدن شما!

 

گردآوری و تنظیم: مجله گزنه / اختصاصی
www.gazane.com
کپی برداری بدون درج لینک فعال به مجله گزنه مجاز نیست.

 

به اشتراک بگذارید : 

محتوای مقالات سلامتی و درمان بیماری ها صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شما بوده و به منزله تجویز پزشکی نیست.

*کپی برداری بدون ذکر نام و لینک فعال به مجله گزنه مجاز نیست.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مقالات